Portfolio

Anja Segers

Opleiding en professionele ervaring

STUDIES

1996 - 2005: Instituut voor Kunstambachten Mechelen (BE) - Glaskunst (Miloslava Svobodova - Koen Vanderstukken)

1979 - 1983: SSKI en Koninklijke Academie voor Schone Kunsten Gent (BE) - Sculpture (Paul van Gijzegen - Noel de Buck)

1976 - 1980: Gemeentelijke Academie Hamme (BE) - drawing - painting - sculpture)

Blowing: Lars Smedsrud - Inge Lauwers, Norway

Pâte de Verre: Anna Booth, USA

Casting: Kevin Lockeau, Canada

Glasbedrijf Antoons Brussels (BE)

Cimaver Houdeng-Gougnies/ La Louvière (BE)

Van Tetterode Glass Studio Amsterdam (NL)

Working with “Masters Glassblowers” Richard Price and Gert Bullee

© photography: Lieven Herreman

professionele ervaring

2014
Design Vlaanderen (BE)
Nominatie “Certified Designer” 

2002
Tsjechië
Selectie Beste Europese Glaskunst na 1990 (CZ)

1999
Jutta Cunny Franz Award Düsseldorf (D)

1998
Culturele Vermelding  Berlare (BE)

1997
Kiezen voor Kunst
Atomium Brussels (BE)

1996
Kiezen voor Kunst
1° laureaat Waas en Dender (BE)

1994
Prijs voor Tekenkunst Hamme (BE)

2019
"Collectors" (selectie uit de verzameling van Guy Embrechts/Addi Ryckaert en Dirk Schrijvers) Glazen huis - Lommel (BE)

2018
"Meesterlijk design en ambacht" Westergasfabriek - Amsterdam (NL)

2017
Art Nocturne - Knokke (BE)
Strater VIP Sint - Niklaas (BE)
AppelsVeer - Dendermonde (BE)
Jongbloed expo Tio3 - Ronse (BE)

2015
Sublim Interieur - Lokeren (BE)
Gallery X - 's-Gravenwezel (BE)
Galerij Design Vlaanderen - Brussel (BE)
Galerij Ganache - Gent (BE)

2014
Galerie Sous-Terre - Aalsmeer (NL)
Galerie Mariska Dirkx - Roermond (NL)
A & D gallery - Antwerpen (BE)
“Carpe Vitrum” Kasteel Blauwendaal - Waasmunster (BE)
Claudia Sträter koopcentrum - Sint-Niklaas (BE)
Expo Restaurant ‘t Palingshuis - Schoonaarde (BE)

2013
Galerie Sous-Terre - Aalsmeer (NL)
Galerie Mariska Dirkx - Roermond (NL)
High Culture - Maastricht (NL)
A & D gallery - Antwerpen (BE)

2012
Antoons - Lochristi (BE)
Galerie Sous-Terre - Aalsmeer (NL)
Galerie Mariska Dirkx - Roermond (NL)
Galerie ’t Sas, CC Hamme, Kunstkring Pogen - Hamme (BE)
High Culture - Maastricht (NL)

2011
Galerie Mariska Dirkx - Roermond (NL)
Galerie Sous-Terre - Aalsmeer (NL)
Antoons “Exclusief Glas” - Lochristi (BE)

2010
Galerie Mariska Dirkx - Roermond (NL)
Galerie Sous-Terre - Aalsmeer (NL)
8° Biënnale Glasroute - Lier (BE)
Paviljoen “Belgische Kunstenaars” - Leerdam (NL)

2009
Berlaars Salon - Berlare (BE)
Galerie Mariska Dirkx - Roermond (NL)
Kunst in Huis - Lokeren (BE)
A & D gallery - Antwerpen (BE)

2008
7° Biënnale Glasroute - Lier (BE)
Galerie Mariska Dirkx - Roermond (NL)
De Aventurijn - Epe (NL)
Atelier Anja Segers - Lokeren (BE)

2007
Kunstwandeling - Lokeren (BE)
Beurs Mariska Dirkx - Maastricht (NL)
Residence of the Belgium Ambassade - Den Haag (NL)

2006
Glaskunstbeurs - Leerdam (NL)
De Aventurijn - Epe (NL)
Glasroute - Lier (BE)
A&D Gallery - Antwerpen (BE)

2005
Galerie Mariska Dirckcx - Roermond (NL)
De Aventurijn - Epe (NL)
Diafaan Begijnhof - Gent (NL)

2004
Cactus Gallery - Hamburg (D)
A&D Gallery - Antwerpen (BE)
Iham Gallery - Antwerpen (BE)
Galerie Mariska Dirkx - Roermond (NL)
Anverre - Eindhoven (NL)
Glasroute - Lier (NL)
Glasmanifestatie - Horn (NL)
Gaanderij Vercammen - Hamme (BE)
Residence of the Belgium Ambassade - Den Haag (NL)
Glasstec - Düsseldorf (D)

2003
Collection - Antwerpen (BE)
Cactus Gallery - Hamburg (D)
Tubbergen (NL)
Galerie Mariska Dirkx - Roermond (NL)
Cocoon - Brussel (BE)

2002
“Bruikbaar en Breekbaar”, CC Genk - Genk (BE)
Galerie Carla Koch - Amsterdam (NL)
Gas Conference - Amsterdam (NL)
Kunstvitrines ABN Amrobank - Amsterdam (NL)
Glasroute - Lier (NL)
Museum Jan Van Der Tocht - Amstelveen (NL)
Popadic Island - Leerdam (NL)
“Beste Europese Glaskunst na 1990”, Glastentoonstelling IKA - Mechelen (BE)
“Summer on the Koraalberg”, A&D gallery - Antwerpen (BE)
“The Human Image”, A&D Gallery - Antwerpen (BE)

2001
Galerie Carla Koch - Amsterdam (NL)
“Embodiment”, De Brakke Grond - Amsterdam (NL)
Jonge Kamer - Aalst (BE)

2000
Stadsfeestzaal - Mechelen (BE)

1997
Atomium - Brussel (BE)

1996
CSC - Dendermonde (BE)

1981
Lineart - Gent (BE)

A&D Gallery - Antwerpen (BE)

Sous-Terre - Aalsmeer (NL)

Galerie Mariska Dirkx - Roermond (NL)

Atelierconcerten

PROGRAMMA 2020-2021

De atelierconcerten zijn een organisatie van Anja Segers en Ineke De Vylder.

De concerten starten steeds om 11u (deuren 10u45). Bij sommige concerten wordt er een tweede uitvoering voorzien om 15u (deuren 14u45). Het tweede concert is steeds onder voorbehoud en gaat enkel door bij voldoende publiek.

Alle concerten worden georganiseerd met aandacht voor de coronamaatregelen en houden rekening met de social distancing. Het aantal plaatsen per concert is dus beperkt. Ook een drankje wordt u in alle veiligheid aangeboden.

RESERVEREN VERPLICHT | toegang: 20 euro | reservatie via atelierconcerten@gmail.com
13.09
John Doe

13.09 | 11u

Logan Lopez Gonzalez | countertenor
Aya Robertson | piano

Barok repertoire met Cavalli, Scarlatti, Couperin, Vivaldi en Händel

27.09
Jane Helf

27.09 | 11u en 15u

LA CHAPELLE SAUVAGE
o.l.v. Karel De Wilde

De vier seizoenen van Antonio Vivaldi

04.10
Joshua Insanus

04.10 | 11u en 15u

DUO LANDINI
Jenny Spanoghe | altviool Jan Van Landeghem | piano

“Licht laten schijnen in de diepte van het menselijk hart, dat is de roeping van de kunstenaar” (Robert Schumann)

04.10
John Doe

04.10 | tentoonstelling
12.30 – 14.30u
16.30 – 18.30u

Jenny Spanoghe | “Emoties in Corona”
Anja Segers | glaswerk

Bezichtigen kan ook
zaterdag 10-17-24-31 oktober
van 14u - 18u en
zondag 11-18-25 oktober & 1 november
van 14u - 18u
15.11
15.11

15.11 | 11u & 15u

GRUPO PIMENTÓN

Een muzikale tocht door Latijns-Amerika. Son, guajira, bossa, samba.

13.12
13.12

13.12 | 11u & 15u

EVA

Een prachtig gevarieerd kerstconcert waar iedereen het ongetwijfeld warm van krijgt.

31.01
31.01

31.01 | 11u

Mieke De Blieck | mezzo
Mieke De Lauré | cello
Els Cooman | piano

“Klanken om naar te verlangen” gecomponeerd door Bart Van Kerchove (Lokeren)

28.02
28.02

28.02 | 11u

FLANDERS HARP QUARTET

Symfonische klanken uit Spanje, Frankrijk en Rusland.

28.03
28.03

28.03 | 11u & 15u

Stephan Vermeersch | klarinet/saxofoon
Ellen Lampo | piano

Een boeiende mix van stijlen met een waaier aan instrumenten.

25.04
25.04

25.04 | 11u

Bram Nolf | hobo
Luc Loubry | fagot
Hans Ryckelynck | piano

“A Tale of Reeds: het ene riet is het andere niet.” Franse en Belgische kamermuziek uit de 19de en 20ste eeuw.

09.05
09.05

09.05 | 11u & 15u

Emilie De Voght | sopraan
Ineke De Vylder | mezzo
Greet Steeman | piano

Emilie, Ineke en Greet nemen een kijkje over het Kanaal. Brexit revisited.

06.06
06.06

06.06 | 11u & 15u

Kurt Bertels | saxofoon
Bert Koch | piano

CD-presentatie. Met “The Saxophone in the 19th Century Brussels” hopen saxofonist Kurt Bertels en pianist Bert Koch het onbekende 19de eeuwse saxofoonrepertoire van onder het stof te halen.

Contactgegevens

Voor bezoek of informatie

anja segers